Terjesszük fel Hajdó István atyát Magyar Örökség Díj elnyerésére!
2010.02.03. 08:26 Muity Mijo
Tisztelt Blogolvasók!
Most egy olyan régi kedves barátom előtt tisztelgek a következő kérésemmel, aki nagyszerű egyéniségként méltán megérdemli, hogy a közmegbecsülésnek a kérésem szerinti kinyilvánítását megkapja.
Nem volt olyan elfoglaltsága Hajdó István egykori főesperesnek, hogy érkezésemkor ne szánjon időt illő üdvözlésemre, ha egyedül tiszteltem meg gyergyószentmiklósi parókiáját, ha kísérőkkel. Büszke vagyok több mint két évtizedes barátságunkra.
Kérem, hogy az alábbi minta szerint szíveskedjen e sorok olvasója elküldeni egy ajánló email-levelet a Magyar Örökség és Európa Egyesület titkára, Kiss Melitta részére!
Egyúttal azt is kérem, hogy ezt a kérést aki csak teheti, ismerősei körében terjessze, terjesztesse!
Email-cím: melitta@ana.sote.hu
Tárgy: Magyar Örökség Díj
Magyar Örökség és Európa Egyesület
Kiss Melitta titkár részére
Tisztelt Cím!
Kérem a Magyar Örökség és Európa Egyesület Kuratóriumát, hogy Ft. Hajdó István, tb. főesperes - akinek tevékenysége magyar örökség - kaphassa meg a MAGYAR ÖRÖKSÉG DÍJAT!
Hely és dátum
Köszönettel: név és pontos cím
Idézek pár gondolatot Hajdó Pista barátomról azok számára (ez már nem a levél tartalma), akik esetleg még nem hallottak volna róla:
"AJÁNLÁS MAGYAR ÖRÖKSÉG DÍJRA
Hajdó István, volt gyergyószentmiklósi főesperes, most Székelylengyelfalva plébánosa, Orbán Balázs szellemi örökségének népszerűsítője, mindannyiunk aranyszavú „Pistapapbácsija”. Sajnos nem a régi, agyvérzés érte, de hihetetlen energiával ismét felépítette önmagát. Amennyit ő tett életében az erdélyi magyarságért s a magyarság megmaradásáért, az anyaország és Erdély magyarjainak összefogásáért, az tanítani kellene. Pár éve, 2005 pünkösdjén ő volt Csíksomlyón a prédikátor. Csodálatos volt.
Kérjük a Magyar Örökség és Európa Egyesület Kuratóriumát, hogy Ft. Hajdó István, tb. főesperes kaphassa meg a MAGYAR ÖRÖKSÉG DÍJAT!
Hajdó István 1942. december 18-án született a Hargita megyei Bogárfalván. 1962-ben érettségizett a Gyulafehérvári Római Katolikus Kántoriskolában, 1968-ban végzett a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskolán. 1968. április 21-én Márton Áron püspök szentelte pappá. Első plébánosi kinevezése Nyikómalomfalvára szólt, ahol 1978-ig tevékenykedett. Ezután 1985-ig Gyergyóújfaluban teljesített szolgálatot, majd 2006-ig Gyergyószentmiklós főesperes-plébánosa volt. Jelenleg a székelylengyelfalvi plébánián szolgál. Papi hivatásának legjelentősebb időszakát öleli fel az "Uram, jó itt nekünk lenni!" prédikációinak gyűjteményes kiadása, mely 162 ünnepi beszédet tartalmaz.
Régi álma valósult meg 2001. július 28-án, a Szent Kristóf-kápolna felszentelésével, a Gyilkos-tónál. Hajdó István főesperes a kápolnát "lelki Dévavár"-nak nevezte, amelybe szívek és lelkek épültek. A kápolna római katolikus, de nyitottá válhat más felekezetek előtt is. Hajdó István távlati tervei között egy keresztény ház kialakítása is szerepelt.
Tevékenysége magyar örökség. Akik munkáját ismerik, igencsak áhítják, hogy mielőbb megkaphassa e felemelő díjat, s neve belekerülhessen az „Aranykönyv”-be."
komment
Címkék: magyar erdély európa kiss díj egyesület székely székelyföld istván örökség kuratórium gyergyószentmiklós hajdó főesperes székelylengyelfalva melitta
